icon clock11.02.2024
icon eye1092
Волонтерство

Дрони для хрещеного: брат із сестрою заробляють гроші власною працею і допомагають військовим

  Два fpv дрони придбали і передали у підрозділ 46 ДШБ одинадцятирічні волонтери з Лановеччини Ангеліна Швігар і Данило Волянюк.

  Ангеліна та Данило – двоюрідні сестра і брат. А старший брат Данила – Денис Волянюк – уже два роки служить в ЗСУ. Разом з мамами-сестрами Ліною та Лілією діти від початку великої війни допомагають військовим: печуть смаколики, пишуть листи, виготовляють обереги, реалізовують їх, а виручені кошти спрямовують на підтримку ЗСУ.

  Юні волонтери придбали всім військовослужбовцям села Борсуки термобілизну, яку вручали особисто кожній сім’ї. Виготовляли власноруч декоративні віночки з вербової лози, продавали їх, а також проводили благодійну лотерею. Заробили тоді 52 тисячі гривень! Ці кошти склали половину суми у придбанні квадрокоптера для односельця. Із вдячністю Василь Ратушко з побратимами подарували маленьким волонтерам шеврони і прапор зі своїми автографами. Ці пам’ятні та символічні подарунки від захисників Данило й Ангеліна вважають своїми сімейними оберегами.

  А нещодавно Данило Волянюк став призером Міжнародного конкурсу наукових і мистецьких робіт. Наш шестикласник у Києві розповідав про сімейні реліквії, серед яких – і цей національний стяг. Журі конкурсу були вражені діяльністю брата і сестри. Данила відзначили Дипломом ІІ ступеня.

  А в цьогорічні різдвяні свята Данило Волянюк та Ангеліна Швігар ходили з колядою, прославляючи народження Ісуса, та зібрали кошти, за які придбали воскові пластини.

  Разом з батьками виготовили двісті вісімдесят стрітенських свічок. Колір свічок обрали патріотичний, адже вірять у перемогу України, долучаючись до її наближення власною працею.

  Реалізовували духовні обереги родичам, друзям, однодумцям у Борсуківській та Лановецькій громадах, а також через соцмережі, збираючи таким чином донати. Декілька свічок передали за кордон.

  Заробили з продажу тридцять дві тисячі гривень! За частину з цих коштів придбали термошкарпетки, грілки, чай. Волонтери також напекли медових пряників, на яких написали «Слава Україні! Героям слава!». Усе це склали в пакетики з листами вдячності, ангеликами-оберегами та голубами миру. Данило та Ангеліна підготували 50 таких пакуночків! Передали їх місцевим волонтерам, які доставляють посилки на фронт.

Частинку тепла і турботи від Ангеліни та Данила солдатам-землякам вже передали цих вихідних волонтери Олександр Бурак та Михайло Березюк.

  З великою любов’ю, надією і вірою діти та їхні батьки за більшу половину коштів від реалізації стрітенських свічок придбали два дрони для підрозділу 46 ДШБ. У цій бригаді служить Володимир Домбровський з села Снігурівка – хрещений тато Данила. А дружина Володимира Людмила – хрещена мама Ангеліни. Від початку повномасштабного вторгнення Володимир Домбровський захищає Україну в лавах ЗСУ. Сьогодні знаходиться на Донеччині, у місті, яке ерефівські війська зруйнували вщент. Юні волонтери сподіваються, що такі важливі для захисників «пташки» допоможуть нашим захисникам знищувати окупантів.

Роман Кухарський, Юрій Кружілка та Сергій Коваль провідали частину земляків з Лановеччини на фронті і передали зокрема дрони від Данила та Ангеліни також і Володимиру Домбровському. А ще домашні смаколики від турботливих господинь Борсуківської громади.

  Ці завзяті волонтери декілька пакуночків для військових та зароблені кошти (6 471 грн) передали і нашій волонтерській команді. А я мала приємність пригостити дітей солодкими “пігулками” з “аптечки”, яку подарував бойовий медик Віктор Гомелюк.

  За кошти Ангеліни та Данила ми вже придбали 5 антитепловізійних пончо і відправили їх землякам у Сіверськ разом із тепловізором та павербанком.

  Велика вдячність невтомним та енергійним маленьким трудяжкам, котрі хочуть допомагати військовим і розуміють, що Перемога здобувається працею! Дякуємо батькам за виховання, за хороший приклад патріотизму і жертовності з любов’ю до України та християнськими чеснотами.

Наталя ГАМЕРА