Головні новини
На головну / ПОДІЇ / ЛАНОВЕЧЧИНА / МЕДИКИ У БОРОТЬБІ ЗІ ЗБРОЄЮ МАСОВОГО УРАЖЕННЯ

МЕДИКИ У БОРОТЬБІ ЗІ ЗБРОЄЮ МАСОВОГО УРАЖЕННЯ

  Оксана Довгалюк — сімейний лікар Лановецького міського центру первинної медико-санітарної допомоги. У 2005 році закінчила з відзнакою Луганський державний медуніверситет і вже 15 років працює терапевтом. Коли розпочалася деклараційна кампанія, вона одна із перших медиків в районі набрала пацієнтів (1954 особи), які уклали з нею договір, як із сімейним лікарем. Це, здебільшого, люди працездатного віку.

  Із початком оголошення карантину в районі працює медична мобільна бригада міського центру ПМСД. Оксана Довгалюк — лікар мобільної бригади. Разом із медсестрою Оксаною Степанушко вони проводять забір зразків біоматеріалу в людей з ознаками вірусного захворювання чи контактних осіб, а також у тих, хто йде на планову госпіталізацію. У тандемі з медиками відповідально працює водій автомобіля первинки Петро Демчук.

  Ще з початку карантину, коли на Лановеччині не спостерігали масового захворювання і не було в достатній кількості швидких тестів та пробірок для ПЛР діагностики, медики мобільної бригади проводили забір раз у тиждень. Нині ж, під час спалаху інфекції, роблять це у понеділок, середу і п’ятницю (а цього тижня ще й у вівторок — 34 педагогам, які будуть задіяні до участі під час проведення ЗНО). Процедура тестування, яке узгоджується з лікарем-епідеміологом заздалегідь, проходить зазвичай у спеціально встановленому для таких цілей наметі, що знаходиться на території районної лікарні. Але в окремих випадках доводиться виїжджати й до людей додому. Загалом, як зізнається лікарка, вони провели забір аналізів у 434 осіб. Усім необхідним для цього забезпечені в достатній кількості, про що дбає головний лікар міського ЦПМСД Людмила Рудніцька.

  Як правило, люди з розумінням сталяться до процедури забору аналізів на визначення наявності захворювання на Covid-19. Проте, як каже лікар, трапляються непоодинокі випадки, коли відмовляються від тестування контактні особи, ведуть себе по-хамськи, не дотримуються правил самоізоляції та умов карантину. Неприємно, коли доводиться вислуховувати безпідставні звинувачення неадекватних людей. Багато негативу на адресу медиків шириться у соцмережах. Через це й неохоче погоджуються на розмову з журналістом (Оксана Степанівна у тому числі), аби не провокувати армію активних коментаторів на нову хвилю песимістичних емоцій. Воно, кажуть, легко говорити, якщо з тим не стикаєшся. Легше, нібито, і проблему вирішувати, якщо вона тебе не стосується безпосередньо…

  Як сімейний лікар, О.Довгалюк щодня приймає пацієнтів у робочому кабінеті, проводить чимало консультацій по телефону, виписує рецепти за програмою “доступні ліки”, відвідує хворих вдома. Багато часу, як зізнається, займає робота з документами. А робочий день (зокрема у день забору) розпочинає о 7 годині. Одягають з медсестрою захисні костюми, маски, щитки, рукавиці та з 7:30 ранку і до 9 год проводять забір аналізів для ПЛР діагностики в обласній вірусологічній лабораторії. А далі — скидають удушливу “амуніцію”, переодягаються і знову… нові люди, нові скарги, нові проблеми, нові надії на одужання…

  — Чи втомлюється медик? — перепитує запитання журналіста. — А як ви думаєте? Люди ж не з радістю приходять, а з бідою, сподіваючись на допомогу. Наче й звикаєш до специфіки своєї професії, але всеодно чужий біль пропускаєш через себе, переживаєш, шукаєш можливі шляхи дієвого лікування для кожного окремого випадку. Як себе захистити від хвороб? — Найкращі медикаменти — це здоровий спосіб життя, збалансоване харчування й обов’язково — позитивний настрій! Що побажати людям? — Здоров’я, терпіння, взаєморозуміння, віри, надії, любові!

  Терпіння, любові, завжди 36 і 6 нашим рятівникам!

  Усім здоров’я!

Наталя ГАМЕРА.

Про нас Наталія Гамера

Перевірте також

Поки рятувальники витягували із замету карету «швидкої», блогери «взірвали» соцмережі скаргами

Цьогоріч зима розійшлася не на жарт. Сильні снігопади, заметілі, що були минулого тижня, частково паралізували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *