БУДЬ ЯК КАВА

  Прийшла дочка до батька і каже:

  – Тату, я втомилася, у мене таке важке життя, я не бачу в ньому ніякого сенсу! У мене постійно труднощі і проблеми… Я весь час пливу проти течії. У мене просто немає більше сил! Що мені робити?

  Батько, замість відповіді, поставив на вогонь три однакові каструлі з водою, в одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав каву.

  Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце, і налив в чашку кави з третьої каструлі.

  – Що змінилося? – запитав він дочку.

  – Яйце і морква зварилися, а кава розчинилася у воді, – відповіла вона.

  – Ні, дочко моя, це лише поверхневий погляд на речі.

  Подивися – тверда морква, побувавши в окропі, стала м’якою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин – окропу.

  Теж саме відбувається і з людьми – сильні зовні можуть розклеїтися і стати слабкими, тоді як крихкі і ніжні затвердіють і зміцніють.

  – А кава? – запитала дочка.

  – О! Це найцікавіше! Кава повністю розчинилась в новому ворожому середовищі і змінила його – перетворивши окріп в чудовий ароматний напій.

  Є особливі люди, які не змінюються під тиском обставин – вони самі змінюють обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з будь-якої, навіть найбільш несприятливої ситуації.

  Я хочу, щоб ти припинила поводитися як “морквина”, згадала про те, що ти людина, щастя якої – в її власних руках!

  Будь як кава! Будь сильнішою за каву! Міняй обставини, а не себе саму!