На головну / ПОРАДИ / ЗДОРОВ’Я ТА КРАСА / ВЧЕНІ ЗМОГЛИ ОМОЛОДИТИ ТКАНИНИ ЛЮДСЬКОГО ОРГАНІЗМУ НА 3-7 РОКІВ

ВЧЕНІ ЗМОГЛИ ОМОЛОДИТИ ТКАНИНИ ЛЮДСЬКОГО ОРГАНІЗМУ НА 3-7 РОКІВ

  Доведено, що стовбурові клітини є майже безсмертними. В живильному середовищі процес їхнього поділу триває практично безкінечно, натомість будь-яка інша клітина людського організму вичерпає себе й припинить поділ уже після 40-50 -го цилу. Причини цього явища й досі є загадкою для вчених. Тож вони не полишають спроб використати ці унікальні властивості стовбурових клітин для продовження життя людини. Останні дослідження показали, що омолодити організм таки можна, поки що лише на 3-7 років.

  Експерименти на мишах розпочали у 2016 році. Тоді, “включивши” гени, що відповідають за роботу стовбурових клітин, молекулярним біологам із Стенфорда вдалося продовжити життя гризунів на 20 відсотків. Дослідники з’ясували, що таким чином перепрограмувати можна будь-які клітини організму. Однак, за словами дослідників, аби омолодити увесь організм необхідно досить багато часу. Відтак, в ході експерименту трансформації зазнали лише клітини шкіри та сполучні тканини добровольців, що омолодило їх на кілька років. Це відкриває широкі перспективи для створення регенеративної терапії й для всього організму.

Перевірте також

ДОПОМОЖІТЬ У ЛІКУВАННІ Людмили ШЛЯХТЮК

  Родина мешканки Збаразького району Людмили Анатоліївни Шляхтюк, яка самотужки виховує трирічного сина, просить допомогти …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *