Головні новини
На головну / СТАТТІ / ПРИТЧІ / ДОБРО І ЗЛО

ДОБРО І ЗЛО

Одна індійська бідна жінка щоранку пекла два коржі. Один для членів сім’ї, а другий, додатковий, для випадкового перехожого. Другий корж жінка завжди клала на підвіконня, і будь-яка людина, яка проходила повз, могла його взяти.
Кожен день, коли жінка клала корж на підвіконня, вона читала молитву за свого сина, який пішов з дому шукати кращу долю. Протягом багатьох місяців мати нічого не знала про свого хлопчика і завжди молилася про його безпечне повернення.
Незабаром вона помітила, що якийсь горбань приходить кожен день і забирає другий корж. Але замість слів подяки він тільки бурмотів: “Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається вам!” і продовжував свій шлях.
Це тривало день за днем. Не отримуючи очікуваних слів подяки, жінка відчувала себе обдуреною. “Кожен день цей горбань вимовляє одне і те ж! Але що він має на увазі?” — думала.
Одного разу вирішила покінчити з цим.
“Я позбудуся цього противного горбаня!” — сказала вона собі й додала отрути в другий корж.
Але коли вона зібралася покласти його на підвіконня, руки жінки затремтіли. “Що ж я роблю?” — подумала. І негайно кинула отруйний корж у вогонь, приготувала інший і поклала його на підвіконня.
Горбань, як зазвичай, взяв корж, пробурмотівши незмінні слова: “Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається вам!” і продовжив свій шлях, не підозрюючи про вируючі всередині жінки емоції.
Того вечора хтось постукав у двері.
Коли жінка їх відкрила, вона побачила свого сина, що стояв у дверях. Виглядав він жахливо: голодний, худий і слабкий, в рваному одязі.
“Мамо, це просто чудо, що я тут! Я був від дому всього лише на відстані однієї милі, але був такий голодний, що знепритомнів і впав. Напевно, помер би, але саме тоді якийсь старий горбань пройшов повз і був такий добрий до мене, що віддав цілий корж. Сказав, що це його єдина їжа на цілий день, але він бачить, що я маю потребу в ній більше, ніж він».
Коли мати почула ці слова, її обличчя зблідло, вона притулилася до дверей, щоб не впасти, адже згадала отруєний ранковий корж. Якби вона не спалила його у вогні, її власний син загинув би!
Ось тоді жінка зрозуміла зміст слів: “Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається вам!”
Мораль історії: прагніть робити добро завжди, навіть якщо цього зараз ніхто не цінує.

Про нас Ірина Цигульська

Перевірте також

Любов

Колись, дуже давно, на Землі був острів, на якому мешкали усі духовні цінності. Та одного …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *