icon clock06.10.2020
icon eye317
ПРИТЧІ

ДОБРО І ЗЛО

Одна індійська бідна жінка щоранку пекла два коржі. Один для членів сім’ї, а другий, додатковий, для випадкового перехожого. Другий корж жінка завжди клала на підвіконня, і будь-яка людина, яка проходила повз, могла його взяти.
Кожен день, коли жінка клала корж на підвіконня, вона читала молитву за свого сина, який пішов з дому шукати кращу долю. Протягом багатьох місяців мати нічого не знала про свого хлопчика і завжди молилася про його безпечне повернення.
Незабаром вона помітила, що якийсь горбань приходить кожен день і забирає другий корж. Але замість слів подяки він тільки бурмотів: “Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається вам!” і продовжував свій шлях.
Це тривало день за днем. Не отримуючи очікуваних слів подяки, жінка відчувала себе обдуреною. “Кожен день цей горбань вимовляє одне і те ж! Але що він має на увазі?” — думала.
Одного разу вирішила покінчити з цим.
“Я позбудуся цього противного горбаня!” — сказала вона собі й додала отрути в другий корж.
Але коли вона зібралася покласти його на підвіконня, руки жінки затремтіли. “Що ж я роблю?” — подумала. І негайно кинула отруйний корж у вогонь, приготувала інший і поклала його на підвіконня.
Горбань, як зазвичай, взяв корж, пробурмотівши незмінні слова: “Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається вам!” і продовжив свій шлях, не підозрюючи про вируючі всередині жінки емоції.
Того вечора хтось постукав у двері.
Коли жінка їх відкрила, вона побачила свого сина, що стояв у дверях. Виглядав він жахливо: голодний, худий і слабкий, в рваному одязі.
“Мамо, це просто чудо, що я тут! Я був від дому всього лише на відстані однієї милі, але був такий голодний, що знепритомнів і впав. Напевно, помер би, але саме тоді якийсь старий горбань пройшов повз і був такий добрий до мене, що віддав цілий корж. Сказав, що це його єдина їжа на цілий день, але він бачить, що я маю потребу в ній більше, ніж він».
Коли мати почула ці слова, її обличчя зблідло, вона притулилася до дверей, щоб не впасти, адже згадала отруєний ранковий корж. Якби вона не спалила його у вогні, її власний син загинув би!
Ось тоді жінка зрозуміла зміст слів: “Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається вам!”
Мораль історії: прагніть робити добро завжди, навіть якщо цього зараз ніхто не цінує.