На головну / ПОРАДИ / КОНСУЛЬТУЄ ФАХІВЕЦЬ / ДО МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ ЛАНОВЕЧЧИНИ – 666 ТИСЯЧ ВІД МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

ДО МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ ЛАНОВЕЧЧИНИ – 666 ТИСЯЧ ВІД МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

  З 2016 року мешканці Лановеччини отримали можливість оформити закордонний паспорт у районному секторі міграційної служби. Тоді був справжній ажіотаж і масово ринули люди. На сьогоднішній день ситуація уже стабілізувалася, під кабінетами міграційної служби вже немає черг, спеціалісти працюють у звичному режимі.

  Редакція «Голосу…» поцікавилася в завідувача Лановецького сектору управління державної міграційної служби України в Тернопільській області Віталія Гераса щодо кількості виданих закордонних паспортів та ІД-карток у 2019 році та особливостей їх оформлення, коштів, що надійшли до місцевої казни від цих послуг та ін. Про це – у бліц-інтерв’ю.

  – Для початку поговоримо про закордонні паспорти: скільки їх видано минулого року і хто найчастіше звертається за цією послугою?

  – За минулий рік спеціалісти районного сектору міграційної служби виготовили і видали 2250 закордонних паспортів, з них 608 термінових (10 днів) і 1642 регламентних (30 днів). Більше 200 – видали дітям. Зазвичай, до міграційної служби звертаються ланівчани, але часто обслуговуємо і мешканців Хмельниччини, Шумщини та інших районів. Найбільше виготовляємо біометрії влітку, у період відпусток. А для комфорту громадян існує електронна черга. Процедура така: будь-яка людина може зайти на сайт міграційної служби і зареєструватися на зручний для неї день і час.

  –  Яка процедура оформлення паспорта для виїзду за кордон і пакет документів, необхідний для цього?

  – Все просто. Із документів потрібно мати лише паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і, за наявності, інший закордонний паспорт. За виготовлення  термінового паспорта громадянин повинен сплатити 1034 грн,  регламентного –       682 грн. Щоб оформити біометрію дітям необхідно мати свідоцтво про народження, паспорт одного з батьків і, якщо це підліток, ідентифікаційний код. Дітям до 16 років виготовляємо паспорти лише на 4 роки, після – на 10.

  – Чи не змінилась вартість виготовлення ІД-картки і скільки їх видано у 2019 році?

  – У 2019-му районним сектором видано 1240 ІД-карток. Вартість ІД-картки звичайного зразка – 345 грн, термінової – 471 грн. Через десять років громадянин зобов’язаний звернутися до районного сектора міграційної служби і виготовити іншу ІД-картку. Підліткам, яким виповнилося 14 р., така послуга надається безкоштовно, а термін дії документа становить 4 роки.

  – Цікавить, а чи передбачені сьогодні штрафи для громадян, які несвоєчасно звернулися до міграційної служби, щоб вклеїти нове фото по досягненню 25 чи 45 років у паспорти старого зразка?

  – Штрафів, як таких, немає. Але, якщо у місячний термін громадянин не вклеїв нове фото, паспорт вважається не дійсним і потрібно виготовляти ІД-картку. Тому просимо краян уважно стежити за цим.

  – На яку суму поповнився місцевий бюджет від послуг, наданих вашою службою?

  –  Загалом, 70 відсотків від адміністративних послуг перераховуємо на рахунки бюджетів за місцем надання послуги. Відтак, минулоріч до місцевої казни надійшло 666 тис. 64 грн.

  Спілкувалася Олеся МЕЛЬНИЧУК.

Перевірте також

Молодь на ринку праці Тернопільської області

Остання неділя червня – Всеукраїнський День молоді. Сьогоднішні учні, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці формуватимуть …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *