ЗБЕРЕЖЕМО ХЛІБНІ МАСИВИ ВІД ПОЖЕЖ!

  Вже скоро розпочнется зернозбиральна кампанія. Щоб жнива пройшли без втрат, нагадуємо керівникам сільськогосподарських підприємств, що необхідно подбати про здійснення протипожежних заходів.

  До початку збирання зернових культур вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також обладнані справними іскрогасниками, первинними засобами пожежогасіння (трактори і комбайни — двома вогнегасниками, двома щитковими лопатами, двома мітлами).

  Також заздалегідь всі трактористи, водії та комбайнери, що задіяні у збиранні врожаю, проходять протипожежний інструктаж. Корпуси комбайнів та тракторів обладнуються заземлюючими пристроями. Техніку постійно потрібно перевіряти на справність. У разі виявлення несправностей — негайно їх усувати.

  Перед дозріванням зернових, в місцях прилягання засіяних площ до доріг, торфовищ, лісосмуг,  залізничних шляхів оборюють смугою 4 м. У період стиглості, перед косовицею хлібні масиви потрібно розбити на ділянки не більше 50 га. Між ділянками зробити прокоси шириною не менше 8 м. Скошену солому негайно прибрати і по середині поля проорати смугу 4 м.

  Варто тримати напоготові трактор з плугом, а якщо збирання проводиться груповим методом, то на полі повинен знаходитися пожежний автомобіль, або пристосована до гасіння пожеж техніка. Забороняється під час жнивної компанії поблизу ланів розпалювати багаття, влаштовувати стоянку техніки, не менше як за 100 м ремонтувати і заправляти автомобілі.

  До початку збирання зернових розробити наказ, в якому:

  – призначити відповідальних осіб за протипожежну підготовку збиральної техніки та агрегатів;

  – організувати проведення пожежно-технічного мінімуму з заготівлі сіна та збирання врожаю за правилами пожежної безпеки.

  У період дозрівання хлібних масивів необхідно:

  –  розробити поле на ділянки площею не більше 50 га;

  –  між ділянками виконати прокоси шириною не менше 8 м та проорати смугу не менше 4 м шириною;

  –  виставити біля доріг, поруч із хлібними масивами, попереджувальні таблички:

ГРОМАДЯНИ!

БУДЬТЕ  ОБАЧНИМИ  ПІД  ЧАС  ЗБИРАННЯ ЗЕРНОВИХ  КУЛЬТУР.

НЕДБАЛЕ  СТАВЛЕННЯ ДО  КОРИСТУВАННЯ ВОГНЕМ МОЖЕ  ПРИЗВЕСТИ  ДО  ПОЖЕЖІ З ВЕЛИКИМИ  МАТЕРІАЛЬНИМИ  ЗБИТКАМИ!

За інформацією Ланівецького ДСНС.