icon clock26.05.2020
icon eye405
СВІТ

Комету Лебідь можна побачити неозброєним оком

  Красива хвостата космічна гостя комета C/2020 F8 (SWAN) пролітає повз Землю на відстані 83,3 млн. км. 27 травня вона максимально наблизиться до Сонця на відстань 64,3 млн. км.

  Comet SWAN, або комета Лебідь, яку відкрив 25 березня 2020 року австралійський астроном-аматор Майкл Маттіаццо, знаходиться поблизу діапазону видимості неозброєним оком, тож її можна сміливо назвати головною кометою весни 2020 року – розповідає Орест Горянський для “Урядового кур’єра”.

  На час відкриття комета перебувала в сузір’ї Журавля і була недоступна для спостережень у північній півкулі. Її блиск становив лише 11 m (зоряної величини). У міру наближення до Сонця яскравість комети стрімко росла, і в кінці квітня вона становила вже 6 m, а 11 травня – вже 5 m! При цьому у комети з’явився досить великий і красивий хвіст.

  Нині комета переміщається з південної півкулі небесної сфери в північну. На початку травня із сузір’я Кита вона перейшла у сузір’я Риб, а в середині травня, зачепивши край сузір’я Овна, перейшла у сузір’я Трикутника. З двадцятих чисел травня комета Лебідь перебуває в сузір’я Персея, а в кінці травня переміститься в сузір’я Візничого.

  У середніх широтах північної півкулі за кометою можна спостерігати приблизно з середини травня вранці, перед сходом Сонця на північному сході. Побачити комету можна буде вже ввечері на північному заході. Єдиною перешкодою для спостережень можуть стати сутінки, кажуть астрономи. Але яскравість комети буде достатньою, щоб її можна було побачити на світлому небі.

  У 20 числах травня блиск комети складав майже 3 m зоряної величини, а значить, перешкодити побачити неозброєним оком може тільки погода і світлий фон сутінкового неба.

  До кінця червня комету C/2020 F8 (SWAN) буде видно протягом всієї ночі в північній частині неба невисоко над горизонтом. З кінця червня комету буде видно лише вранці незадовго до сходу сонця на північному сході.