icon clock15.02.2020
icon eye455
УКРАЇНА

ОПЛАТУ ЗА ГАЗ, ЯК ТОВАР, ТА ОПЛАТУ ЗА ПОСЛУГИ ІЗ ЙОГО ДОСТАВКИ ЗДІЙСНЮЙТЕ ВЧАСНО

  На виконання закону України «Про ринок природного газу» національною комісією регулювання електроенергетики України (далі НКРЕКП) було внесено зміни до деяких постанов НКРЕКП, відповідно до яких оплату за природний газ було розділено на оплату за газ, як товар, та оплату за послуги із його доставки. З рахунків по оплаті за газ вилучено тариф з доставки газу споживачу.

  Згідно цього, з нового року споживачі природного газу отримують дві платіжки:

  – за спожитий газ, плату як і раніше отримує ТзОВ «Тер-нопільгаз»;

  – за послугу з доставки газу споживачу (абонентська плата)  плату отримує ПрАТ «Тернопільгаз».

  Вартість послуг доставки (розподілу) газу розраховується індивідуально для кожного споживача. За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня до 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», ділиться на 12 та множиться на тариф за доставку. Значить, споживачі сплачують щомісячно, рівними частинами, впродовж року послугу з доставки (розподілу) природного газу.

  За доставку (розподіл) можна розрахуватись одним платежем за місяць, квартал, півроку або навіть за рік. Це зменшить витрати на комісії при проведенні платежів.

  Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку, зможуть зменшити навантаження на сімейний бюджет. Адже частину доставки газу вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами.

  Послуги з доставки (розподілу) газу необхідно сплачувати в поточному місяці, до 20 числа. Оскільки, в деяких випадках розмір плати за доставку газу буде меншим за комісію банку, споживачеві буде вигідніше сплатити за кілька місяців одразу.

  При несвоєчасній оплаті послуги з доставки (розподілу) газу надавач послуг має право здійснити припинення (обмеження) доставки (розподілу) природного газу споживачу-боржнику, а також вимагати, крім оплати за дану послугу, сплати пені.

  Для більш детальної консультації з питань доставки (розпо-ділу) газу звертайтесь у Контакт-центр ПрАТ “Тернопільгаз”, за телефонами:

(035) 2 519 904  УКРТЕЛЕКОМ

097 051 99 04  КИЇВСТАР

095 051 99 04  VODAFONE

Адміністрація Лановецької дільниці Шумського УЕГГ ПрАТ «Тернопільгаз».