icon clock08.12.2019
icon eye280
ЛАНОВЕЧЧИНА

Перспективний план формування громад обговоримо в районах, – голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель про реформу децентралізації

  Протягом п’яти років в Україні триває реформа децентралізації. За цей час в області створено 53 об’єднані громади. Загалом до складу ОТГ на Тернопільщині увійшли 525 населених пунктів. Інші вже найближчим часом мають визначитись.

  2019 рік — ключовий у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування. Аби малі села мали якісну медицину та освіту, доступні адміністративні, комунальні та соціальні послуги, вони також повинні об’єднатись.

  Якщо раніше Тернопільщина була лідером щодо створення ОТГ, то в останні роки це питання стало каменем спотикання.

  Минулого тижня представники громад зустрічались з головою облдержадміністрації Ігорем Сопелем. Нарада тривала понад три години. Керівники ОТГ знайомились із запропонованим адміністрацією перспективним планом та вносили свої пропозиції.

  Оскільки голови громад мали різні бачення щодо об’єднання, очільник краю Ігор Сопель запропонував вивчити їхні пропозиції ретельніше, зустрівшись в районних центрах ще раз.

  Та люди однаково бояться бути не почутими, тому й прийшли на сесію обласної ради.

  На жаль, деякі політичні сили намагаються використати розгубленість людей на свою користь, керуючись при цьому не економічними показниками, а можливістю заробити політичні бали.

  — Йде активний процес обговорення перспективного плану розвитку громад, — каже голова Тернопільської облдержадміністрації Ігор Сопель. — Ми вивчаємо усі пропозиції. Для того, аби почути представників громад, організовуємо з ними зустрічі. Голови громад розуміють, що розвиватись надалі можливо лише тоді, коли ти потужна сила, тому вже відразу під час наради почали домовлятись з колегами про партнерство.

  Не секрет, що деякі населені пункти з тих чи інших мотивів не входили до жодних ОТГ. З’явились десятки «білих плям». Ситуація непроста і її треба вирішувати.

  — Робити це треба, в першу чергу, спираючись на економічні показники і на позицію людей, — зазначив Ігор Сопель. — Якщо у людей є певні побоювання, то треба шукати «запобіжники» для можливих ризиків. 

  Голова обласної державної адміністрації наголошує, що жодних протистоянь у цьому питанні бути не може. Люди готові працювати конструктивно і мають розуміння ситуації.

  Він закликає представників політичних сил не поширювати неправдиву інформацію і не дезорієнтувати громади щодо нібито знищення області і ОТГ.

  Ігор Сопель наголосив, що робоча група готова розглянути усі рекомендації і побажання людей, аби після прийняття перспективного плану громади отримали економічний ефект.

За матеріалами Лановецької РДА.