Період уточнення податку на нерухомість для власників будівель промисловості

  Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільські області інформує, що Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до ст.266 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, що набрали чинності 23 травня 2020 року.

  Так, відповідно до п.п.«є» п.п.266.2.2 п.266.2 ст. 266 ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

  Згідно з п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 ПКУ платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Декларація), за формою, встановленою у порядку, передба-  ченому ст.46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

  Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості Декларація юридичною особою подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

  Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. №408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.11.2018 р. №897), передбачає подання Декларації, зокрема з типом «Звітна» або «Уточнююча».

  Таким чином, власникам будівель промисловості необхідно протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Закону №466 подати Декларації з типом «Уточнююча» або «Звітна» (якщо на граничну дату подання Декларації не виникало об’єктів оподаткування), в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за періоди, починаючи з 23 травня 2020 року.