На головну / ПОРАДИ / КОНСУЛЬТУЄ ФАХІВЕЦЬ / Правила поведінки під час катання на човнах

Правила поведінки під час катання на човнах

  Із наближенням теплих сонячних днів населення все частіше проводить свій вільний час і відпочинок на природі, влаштовуючи пікніки та прогулянки. Одним з популярних видів відпочинку є катання на човні, тож не зайве нагадати ланівчанам правила поведінки на воді:

  • сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу;
  • кататися на човні або іншому малому плавзасобі дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях;
  • рухатись на човні необхідно лише вздовж правого боку річки, намагаючись триматися не далі 20 метрів від берега;
  • обгін іншого човна можна здійснювати лише з лівого боку;
  • гребний човен повинен звільняти дорогу моторним човнам, які проходять справа від нього, як і паровим чи вітрильним суднам;
  • гребти веслами треба рівномірно, кермач повинен бути особливо уважним, щоб не вдаритися об борт іншого човна.

  Під час катання на малих плавзасобах забороняється: пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху човна; розгойдувати човен, пірнати з нього; переходити з одного човна в інший; навантажувати малі судна понад встановленої норми; перетинати курс та підходити близько до суден, що рухаються; кататися поблизу пристаней і причалів; катати дітей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах і т.д; кататися за несприятливих метеорологічних умов.

  Порядок  дій у  випадку  нещастя

  Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже потрібно зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за його край, штовхаючи плавзасіб до берега.

  Потрапивши під пліт, в жодному разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву.

  Під час катання дітей в кожному човні повинен бути дорослий, котрий вміє управляти судном, добре плавати, знає прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

  За інформацією Ланівецького ДСНС.

Перевірте також

Про перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

  Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено порядок проведення …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *