Головні новини
На головну / ПОДІЇ / ЛАНОВЕЧЧИНА / УСІ ХВОРІ НА КОРОНАВІРУС ЛАНІВЧАНИ ОДУЖАЛИ. ТА ЧИ ПРОДОВЖУЮТЬ МЕДИКИ ТЕСТУВАННЯ?

УСІ ХВОРІ НА КОРОНАВІРУС ЛАНІВЧАНИ ОДУЖАЛИ. ТА ЧИ ПРОДОВЖУЮТЬ МЕДИКИ ТЕСТУВАННЯ?

  Станом на 21 травня на Лановеччині не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус. У всіх 19 інфікованих повторні тестування показали від’ємний результат. Загалом на Лановеччині, за даними головного лікаря міського центру первинної медико-санітарної допомоги Людмили Рудніцької, упродовж майже трьох місяців проведено 160 експрес тестів та 247 обстежень методом ПЛР.

  Як повідомила районний лікар-епідеміолог Марія Борейко, перший випадок захворювання на COVID-19 зафіксовано 18 квітня. До 27 квітня методом тестування ПЛР виявлено 19 хворих на коронавірус. Лише 5 із них мали клінічні симптоми. Забір біоматеріалів на лабораторне обстеження в обласний центр проводили хворим з ознаками ГРВІ, пневмонією, контактним особам та з числа медперсоналу (одного дня тестування пройшли 57 людей). У 6 медиків району результати були позитивними (у двох із них хвороба протікала безсимптомно). Двоє пацієнтів (із 19) перебували на лікуванні в інфекційному відділенні районної лікарні з легкою і середньою формою коронавірусу. Решта — на самоізоляції вдома.

  Станом на 21 травня у всіх 19 інфікованих два повторних обстеження показали відсутність хвороби. Із клінічними симптомами зараз пацієнти практично не звертаються. Забір біоматеріалів в обласний лабораторний центр проводять сьогодні лише тим, кому необхідна планова госпіталізація. Наразі нових заражень коронавірусною інфекцією, як запевняє лікар-епідеміолог, не виявлено.

  За інформацією заступника головного лікаря районної лікарні Олега Богатюка, на стаціонарному лікуванні в лікарні перебуває 58 пацієнтів. Продовжують приймати і хворих з Кременецького району. Засоби індивідуального захисту медзаклад на певний час має в наявності. Адміністрація та увесь медперсонал лікарні щиро вдячні усім меценатам і волонтерам за суттєву підтримку і значиму допомогу у забезпеченні засобами захисту та обладнанням.

  Із послабленням карантину з 12 травня відкрилися перукарні, магазини із промисловою групою товарів, квіткові крамниці. Після 22 травня запрацює у Ланівцях ринок. Наразі про дату відновлення активної вуличної торгівлі у міській раді не говорять.

  Утім, медики закликають бути пильними й надалі дотримуватися правил гігієни та соціальної відстані. Із настанням тепла вірус, можливо, дещо збавить темпи свого розгулу. Ймовірно, зменшиться й проведення тестів. А не протестований, значить, не хворий. Та розслаблятися не варто.

  Усім здоров’я!

Автор: Наталя ГАМЕРА.

Про нас Наталія Гамера

Перевірте також

У Червоному Хресті можна отримати набори із засобами гігієни. За день роздали 60 сім’ям

  У Лановецькій організації Товариства Червоного Хреста усі сім’ї з Борсуківської та Лановецької громад, які належать …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.