На головну / СТАТТІ / ПРИТЧІ / Філософська казка про образу

Філософська казка про образу

  Образа — це така маленька і дуже симпатична тваринка. З вигляду вона зовсім нешкідлива. І якщо з нею правильно поводитися, то шкоди вона вам не принесе.

  Образа, якщо не намагатися її поселити в своєму будинку, прекрасно живе на волі і ніколи нікого не чіпає. Але всі спроби заволодіти образою, зробити її своєю, закінчуються завжди плачевно …

  Звірятко це дуже маленьке і спритне, воно може випадково потрапити в тіло будь-якої людини. Людина це відразу відчує, тому що одразу стає прикро.

  А звірятко кричить людині:

  — Я ненавмисно попалося! Випусти мене! Мені тут темно і страшно! Я хочу до мами!

  Але люди давно розучилися розуміти мови тваринок земних, особливо таких маленьких звіряток…

  Є такі люди, які відразу відпускають образу. Але є й такі, які ні за що не хочуть її відпускати. Вони відразу називають Образу своєю і носяться з нею, як з найдорожчою іграшкою. Постійно думають про неї і навіть вночі прокидаються від великих думок про неї.

  А образі все одно не подобається жити з людиною. Вона крутиться, шукає вихід, але сама вона ніколи не знайде шляху. Таке ось звірятко.

  Та й людина теж стиснеться і ні за що не випускає вже свою Образу. Шкода віддавати. А звірятко то голодне і їсти йому дуже хочеться. Ось і починає воно потихеньку їсти людину зсередини. І людина відчуває це: то там заболить, то тут. Так болить, що сльози котяться з очей. Але оскільки вона не розуміє від чого це, то і не пов’язує це нездужання з образою. А далі людина звикає до неї від безвиході та Образа теж потихеньку звикає до свого господаря: їсть, росте, жиріє Образа і зовсім перестає рухатися.

  Знаходить всередині людини що-небудь смачненьке, присмоктується і смокче і гризе. Так і кажуть про таких людей: «Образа гризе».

  І, врешті-решт, Образа так приростає до людини, що стає її частиною. Людина з кожним днем слабшає, а Образа всередині все товстішає і товстішає.

  І невтямки людині, що тільки й треба — взяти і відпустити образу!            

  Нехай собі живе, в своє задоволення і буде знову маленькою, спритною і худенькою!

  І людині без неї легше живеться, бо від Образи вона часто плаче і хворіє.

  Образа  це таке маленьке звірятко. Відпусти його, нехай собі біжить до мами!

Про нас Ірина Цигульська

Перевірте також

Любов

Колись, дуже давно, на Землі був острів, на якому мешкали усі духовні цінності. Та одного …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *