icon clock22.01.2020
icon eye1198
УКРАЇНА

ЯК ПЛАТИТИ ЗА ГАЗ З СІЧНЯ 2020 РОКУ? ЧОМУ СПОЖИВАЧІ ОТРИМАЮТЬ ДВА ОКРЕМІ РАХУНКИ?

  Вже з січня 2020 року кожен споживач України за послугу доставки газу (розподілу газу) отримає окремий рахунок. Спробуємо розібратись, що це за новизна та до чого треба звикати.

  Наприкінці грудня 2019 Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила зміни, що стосуються споживачів газу, та змінила порядок оплати послуг з доставки (розпо-ділу) газу. Тепер вартість доставки (розподілу) буде в окремій платіжці.

  Отже, споживачі сплачуватимуть окремо за сам газ, як за товар, та за його доставку (розподіл). Таким чином, виконано Закон «Про ринок природного газу», який було прийнято в 2015 році, та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена від його продажу.

  Газ – окремо, доставка – окремо! За доставку газу – окрема платіжка.

  З січня всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за послугу з його доставки (розподілу). Розділення платіжок відбудеться для всіх споживачів України. 

  Вартість послуг доставки (розподілу) газу розраховується індивідуально для кожного споживача. За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня до 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», ділиться на 12 та множиться на тариф за доставку. Значить, споживачі сплачують щомісячно, рівними частинами, впродовж року послугу з доставки (розподілу) природного газу.

  За доставку (розподіл) можна розрахуватись одним платежем за місяць, квартал, півроку або навіть за рік. Це зменшить витрати на комісії при проведенні платежів.

  Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку, зможуть зменшити навантаження на сімейний бюджет. Адже частину доставки газу вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами.

  Послуги з доставки (розподілу) газу необхідно сплачувати в поточному місяці, до 20 числа.

  Оскільки, в деяких випадках розмір плати за доставку газу буде меншим за комісію банку, споживачеві буде вигідніше сплатити за кілька місяців одразу.

  При несвоєчасній оплаті послуги з доставки (розподілу) газу надавач послуг має право здійснити припинення (обмеження) доставки (розподілу) природного газу споживачу-боржнику, а також вимагати, крім оплати за дану послугу, сплати пені.

  За детальнішою консультацією з питань доставки (розподілу) газу звертайтесь у Контакт-центр ПрАТ “Тернопільгаз” за телефонами:

  (035) 2 519 904 – УКРТЕЛЕКОМ,

  097 051 99 04 – КИЇВСТАР,

  095 051 99 04 – VODAFONE,

Рахунок за послуги з розподілу природного газу:

ПрАТ “Тернопільгаз”

код ЄДРПОУ 03353503

IBAN Ua603385450000026000300712644

ТОУ АТ “Ощадбанк”.

 Адміністрація Лановецької дільниці Шумського УЕГГ ПрАТ «Тернопільгаз».

 Начальник Лановецької дільниці Шумського УЕГГ В.КОЦЮБКО.