На головну / ПОДІЇ / ЛАНОВЕЧЧИНА / За тиждень – Великдень

За тиждень – Великдень

  Для парафії церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ стало вже доброю традицією організовувати майстер-клас із писанкарства. Цьогоріч такий просвітницький захід проводився у Культурному центрі Єловицьких і об’єднав більшу кількість діток, які вправлялися в малюванні орнаментів та візерунків, комбінуванні кольорів, роботі з воском.

  Як справжні християни та українці, свою роботу розпочали із молитви на чолі з о.Мироном Бречко.

Незмінними кураторами майстер-класу були і залишаються керівники гуртків Лановецького міського комунального будинку дитячої та юнацької творчості Зоя Вів’юрко — заслужений майстер народної творчості України та Алла Одлижук — майстер художніх промислів.

  Досить гамірно та креативно пройшов захід. Діти отримали позитивні емоції, гарний настрій, найголовніше — базові знання щодо техніки розпису, а також практикували почуте та побачене під наглядом професіоналів. Усі свої розписані писанки малеча забрала додому, як передвісник світлого Свята Воскресіння Господнього.

  Писанка — це одна із стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої наміри, сподівання та побажання. Сьогодні ж писанкарство згадується зазвичай в передпасхальний час. Вже цієї неділі ми з вами говоритимемо: «Не я б’ю, верба б’є. За тиждень — Великдень, недалечко червоне яєчко». Тож, долучайте своїх дітей не лише до буденної підготовки до свята, але й не забувайте, що Ісус має воскреснути в серцях кожного, і жодні чисті вікна, підбілені дерева та інша рутинна робота не замінять духовний сенс величного свята Воскресіння.

Сніжана КРЕЩУК.

Про нас Олеся Мельничук

Перевірте також

Великодня татаринецька обрядовість

  Давні, символічні, глибинні, магічні, мудрі, життєдайні — усе це можна сказати про українські звичаї, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *