icon clock05.08.2021
icon eye840
ЛАНОВЕЧЧИНА

Підступна “Дельта” вже на Лановеччині: підтверджено шість випадків

  За останніх три дні в Тернопільській області епідеміологи зафіксували 52 випадки зараження коронавірусом штаму “Дельта”. Про це “Голосу Лановеччини” повідомилала головна лікарка Лановецького центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Рудніцька..

  Тернопільські спеціалісти провели моніторинг всіх, у кого діагностували COVID-19. Поставили на тест-систему на визначення “Дельта” вірусу. Станом на 5 серпня підтвердженими є 52 позитивних випадки, що підтверджено і Центром громадського здоров’я у Києві. Всі дослідження пройшли по трьох мутаціях. Це 100% підтвердження. Цілеспрямовано вибирали людей, які прибули з Росії чи з Великої Британії, а також з країн Індонезії — це є саме ті країни, які є неблагополучними по “Дельті”. Досліджували і контактних людей з вогнищ, які контактували з цими людьми, чи в домашній ситуації, чи в інших побутових умовах, чи на якихось святкуваннях. І як правило, вони також підтверджені. Це викликає велику стурбованість, що через тиждень-два може в нас початися знову спалах і різкий підйом захворюваності. Цю інформацію повідомляє виконувачка обов’язків директорки Тернопільського обласного центру контролю хвороб Оксана Чайчук.

  За минулу добу COVID-19, за словами О.Чайчук, підтвердили в 46 осіб. Це на 27 випадків захворювання більше, ніж попереднього дня. Летальних випадків за добу не фіксували, а одужання підтвердили у чотирьох осіб.

  На Тернопільщині із 52 хворих коронавірусом штаму “Дельта” — двоє осіб з Лановецької громади і четверо з Борсуківської ТГ.

  Загалом з початку пандемії COVID-19 в області підтвердили в понад 70 тисяч осіб, майже 69 тисяч з них вже видужали та 1205 людей померли.

  Станом на 5 серпня хворі з Лановеччини знаходяться на амбулаторному лікуванні.