icon clock30.05.2021
icon eye2373
ЛАНОВЕЧЧИНА

У справі про звільнення з посади директора школи Верховний суд поставив крапку

  16 квітня 2021 року Верховний Суд України виніс Постанову про залишення скарги позивача без задоволення, що свідчить про правомірні дії відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики Лановецької міської ради.

  Нагадаємо, судовий процес щодо звільнення директора однієї із шкіл Лановеччини за систематичне невиконання без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього розпорядку, тривав близько двох років і пройшов усі можливі судові інстанції.

  Чимало негативу вилилося за цей період на керівництво громади та відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики міської ради, лунали звинувачення щодо перевищення повноважень і незаконності звільнення тощо. Як інструменти протесту, використовувалися масові акції за участі вчителів, дітей, громадськості, перекривалися дороги, чим створювався дискомфорт мешканцям міста, збиралися підписи на підтримку директора.

  Директор подав позов до суду щодо незаконності звільнення і поновлення його на посаді. Суд став на сторону позивача та виніс рішення про поновлення на посаді з виплатою відшкодування за вимушені прогули. Суд першої інстанції задовільнив звернення позивача. Рішення суду виконано.

  Але скаржник подав заяву до Апеляційного суду, де висловив незадоволення сумою виплачених коштів. Дану апеляційну скаргу служителі Феміди залишили без задоволення: скасовано рішення суду першої інстанції та ухвалено нове, яким відмовлено у задоволенні позову позивача до відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики міської ради.

  Скаржник звернувся до Верховного Суду України. Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду поставив крапку в даній справі: касаційну скаргу позивача залишили без задоволення. Постанова набрала законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

  P.S. До речі, сертифікат про готовність до експлуатації спортивного залу Лановецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №1 ім.Юрія Коваля теж отримано.

Оксана ХОДАНОВИЧ, начальник відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики міської ради.