Як приготувати суші вдома? Це зробити набагато простіше, ніж дехто думає. Головне засвоїти основні правила приготування й дотримуватися їх. Переваги суші в тому, що раз зрозумівши принцип їх приготування, надалі можна використовувати власну фантазію, експериментуючи з формою й начинкою, вигадуючи власні рецепти. Традиційно для начинки використовують свіжу або слабо солену рибу (сьомгу, лосось, тунець, копчений вугор), крабові палички, креветки та мідії, кальмари та восьминоги, сир (кремовий “Філадельфія”, тверді “Російський”, “Голандський”, “Гауда” і т.п.), червона або чорна ікра свіжий огірок, солодкий перець, м’якоть авокадо, кунжут і, навіть, омлет. Сучасні господині додають у суші й геть не традиційні інгредієнти, такі як копчена курятина, капуста, гриби чи морква. Тож усе залежить від вашої фантазії й кулінарних уподобань.
Однак, перш ніж починати готувати суші, необхідно придбати бамбуковий килимок, за допомогою якого роли легко та зручно згортати.
Інгредієнти (40-50 шт.):
Приготування: Головним інгредієнтом будь-яких суші є рис, правильно зварений рис, аби страва вийшла смачною, соковитою й апетитною.
Рис для суші готують особливим чином, без солі та спецій. Спершу крупу ретельно промити у кількох водах. Промитий рис залити 3/4 л окропу й поставити на вогонь. Перші п’ять хвилин варити рис потрібно на сильному вогні, потім зменшити вогонь до мінімуму, закрити каструлю кришкою й варити ще хвилин 10-15. Відкривати кришку каструлі чи помішувати рис неможна. Коли рис майже зварився, його потрібно зняти з плити й загорнути в плед на півгодини. Опісля вийняти каструлю з пледа й дати рису трохи охолонути, не знімаючи кришки.
Тим часом потрібно приготувати приправу для рису, розігрівши на слабкому вогні оцет з сіллю та цукром до повного розчинення. Охолодити.
Ще теплий рис заправити оцтовою приправою, обережно перемішавши його дерев’яною лопаткою, та залишити в прохолодному місці до повного охолодження.
Інгредієнти для начинки потрібно порізати тонкими пластинами чи брусочками.
А тепер, власне, час скручувати самі роли.
На бамбуковий килимок покласти лист норі, поверх рівномірно розприділити шар рису, товщиною 0,5 см. При цьому з одного боку на 2-3 см норі потрібно залишити без рису. Цей пустий дальній край необхідний для склеювання рола.
З протилежного боку листа, вздовж краю, на рис викласти начинку в будь-якій комбінації. Приміром, риба+сир+огірок, риба+авокадо, креветки+авокадо+сир. Припіднявши бамбуковий килимок з боку начинки, згорнути рол, злегка притискаючи його, аби рис рівномірно розподілився та суші вийшли рівненькими й акуратними. Вільний край норі потрібно злегка змочити водою, аби рисовий рулет краще склеївся.
Розрізати роли на окремі суші потрібно обережно та гострим ножем, змоченим водою. Щоб суші не розвалювалися, після кожного порізу ніж потрібно витирати серветкою й знову змочувати водою. З одного листа норі зазвичай виходить 8-10 штук суші.
Подавати з соєвим соусом, васабі, маринованим імбирем.
Смачного!