Саме такої позиції дотримується український прозаїк, поет, літературознавець, краєзнавець та журналіст, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України — Сергій Синюк із Шумська. Зустріч із ним відбулася у Буглівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Вінні Пух, який любить борщ і відпочивати восени на озері Світязь, — так про себе говорить сам письменник. Однак перед дітьми, а аудиторія — це від 4-их до 10-их класів, він постав в ролі спікера, який говорив про живий процес створення книжкової продукції через призму власного становлення як автора численних романів, повістей, посібників та збірок віршів. Основні акценти бесіди: за рік потрібно прочитати від 80 до 100 книжок; кіно — це та сама книжка, але для людей із заниженим інтелектом та уявою; результати від письменницької діяльності потрібно очікувати через 15-20 років. Серед запитань, що ставили учні, було й доволі оригінальне: «Чому письменники так мало живуть?», на що отримали відповідь, що це міф, поставивши у приклад життя великої поетеси-довгожительки Ліни Костенко. Сьогодні молодь активно пропагує читання, створюючи різні флешмоби, книжкові толоки і ярмарки, тому українська книга, як якісний літературний продукт, має усі шанси виховати культурно-освічене покоління.
Сергій Синюк своєрідний у своїх поглядах, але переконаний, що хороший матеріал потрібно продукувати, не очікуючи збагачення. Робити те, що любиш, те, що приносить тобі задоволення — ось запорука віднайдення себе в цьому світі. У самого Сергія Ярославовича є домашня бібліотека, яка налічує близько 2000 книг, але «через його руки» пройшло понад 8000 літературних видань. Тож, напередодні літніх канікул, подібні зустрічі стимулюють дітей провести відпочинок із книгою в руках.
Автор: Сніжана КРЕЩУК.