Конкурс бізнес-ідей для підтримки малого підприємництва в умовах війни «РОБИ СВОЄ» ініціює Благодійний фонд «МХП – Громаді» для відродження економіки в селах та малих містах України. Конкурс передбачає створення умов для сталого розвитку підприємництва як відповідь на негативні економічні наслідки війни, що мають місце в селах та малих містах України. Він реалізується шляхом надання мікрогрантів. Конкурс розрахований на підприємців-новачків чи тих, які здійснюють свою діяльність не більше як 4 роки та хочуть розширити та/або здійснити релокацію або якісно покращити свою бізнес-діяльність.
Волочай Тетяна, директорка «МХП – Громаді» про конкурс:
«Наш конкурс «РОБИ СВОЄ» насамперед про вміння сфокусуватися на своїх справах без очікування того, що може ще статися, а також на маленьких кроках, які ведуть нас до великих цілей. Ми не можемо передбачити, що буде завтра, але ми знаємо, що робити сьогодні для того, щоб впливати на наше майбутнє. Тому не варто зволікати тим, хто готовий працювати, змінювати, впливати, створювати, будувати. Нехай це буде наш особливий бізнес-фронт, який дещо інший, ніж передова, але так само потрібний і цінний для нашої країни».
Вікторія Нагірняк, координаторка проєкту з боку МХП про конкурс:
«Важливе завдання для забезпечення економічної спроможності нашої країни протистояти викликам війни – це підтримка роботи українського бізнесу загалом та особливо малого бізнесу, який тільки стартує та зароджується. МХП не лише докладає зусиль для власного бізнесу, та з початком військового вторгнення російських військ в Україну у режимі 24/7 продовжує працювати на підтримку продовольчої безпеки України, але ще й дає можливість локальним мешканцям та людям, які наразі покинули свої домівки, започаткувати власну справу в маленьких містах та селах».
Анна Тарасевич, керівниця відділу національних проєктів «МХП – Громаді» про конкурс:
«Через війну багато людей втратили не лише домівки, а й роботу та бізнес. Це значно зменшило доходи сім’ї, а відповідно і можливість повноцінно її забезпечувати. Тому наш конкурс бізнес-ідей якраз розрахований на тих людей, хто готовий розпочати власну справу і розвивати її. Ми відкриті для тих, хто без спеціальної освіти чи теоретичних знань готовий і може працювати в бізнесі. Маємо розуміти, що чим більше малого бізнесу запрацює сьогодні, тим менш відчутними будуть економічні наслідки війни в нашій країні».
Сума гранту: кожен з переможців зможе отримати від 50 до 100 тис. грн на реалізацію свого бізнес-плану. Кошти можуть бути спрямовані на закупівлю обладнання, сировини, матеріалів та послуг для підтримки мікро та малого бізнесу.
Географія конкурсу: Черкаська, Вінницька, Київська, Львівська, Дніпропетровська, Сумська, Івано-Франківська, Хмельницька, Волинська, Чернігівська, Тернопільська.
Конкурс бізнес-ідей «РОБИ СВОЄ» має 2 опції:
Заявку можна подати за спеціальною формою на сайті https://doyourbusiness.com.ua/
Розгляд заявок відбуватиметься на регулярній основі не рідше 1 разу на місяць.
Плануємо підтримати до 50 бізнес-ідей в межах конкурсу «РОБИ СВОЄ».
На проведення конкурсу Фонд «МХП-Громаді» виділяє 3, 5 млн грн.
До відома: конкурс бізнес-ідей «РОБИ СВОЄ» – це органічне продовження конкурсу «Село. Кроки до розвитку», який реалізовувався за підтримки МХП. Нагадаємо, вперше ми запустили конкурс бізнес-ініціатив для розвитку дрібного і мікропідприємництва 2016 року. Він проводився чотири роки поспіль. За цей час ми вклали в проєкт 11,35 млн грн інвестицій, підтримали 250 проєктів у 8 областях України. Торік конкурс відбувся в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва», реалізованого Благодійним фондом «МХП – Громаді» у партнерстві з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. Ініціативу було реалізовано у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку». Завдяки підтримці західних партнерів ми змогли підтримати ще 24 бізнес-ініціативи. Підприємці-переможці зокрема були задіяні в агросекторі, займалися вирощуванням худоби, розвитком зеленого туризму, легкої промисловості, виготовленням продуктів харчування, наданням послуг з ремонту та навчання тощо. За 5 років реалізації цього конкурсу ми зрозуміли, що підтримка дрібного бізнесу в селах та малих містах – це насамперед внесок у підвищення рівня економічного зростання в громадах, збільшення кількості успішних історій та прикладів підприємництва, яке може розвиватися і дозволить популяризувати самозайнятість населення на місцях, а не еміграцію за кордон у пошуках заробітку.
Олександр ЮРЧУК