icon clock13.09.2023
icon eye910
ПОДІЇ

Загибель на згарищі: внаслідок спалювання сухої трави смертельні опіки отримала жителька Борсуківської громади

Резонансний випадок стався 13 вересня в селі Борщівка Борсуківської громади. Мешканка села, 1954 року народження, проводила спалювання залишків сухої рослинності.

Вогонь набрав велику площу і жінка намагалась власноруч загасити полум’я, від чого втратила свідомість і впала поряд з багаттям, отримавши більше 60% опіків тіла. На місце події прибули рятувальники та медики. Потерпілій було надано допомогу, однак вона померла у кареті швидкої допомоги.

Кременецьке РУ ГУ ДСНС України у Тернопільській області вкотре наголошує, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття, пожнивних залишків та іншої рослинності ЗАБОРОНЕНЕ, та, як свідчить практика, не тільки карається законом у вигляді штрафу — для громадян від 3 060 до 6 120 грн; для посадових осіб 15 300 до 21 420 грн, а й може призвести до загибелі людини, яка вчиняє ці дії.

Подібний випадок випалювання сухої рослинності був зафіксований в 2018 році у селі Зеблози Кременецького району, де внаслідок випалювання пожнивних залишків і швидкого розповсюдження пожежі загинула пенсіонерка.

Пам’ятайте! Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, у першу чергу, життю та здоров’ю самих людей.

Кременецьке районне управління ГУ ДСНС України в Тернопільській області